02144280442

شناخت سیم­ ها و اسم سیم های گیتار:

در این قسمت نت­‌های سیم‌­های آزاد از سیم ۱ تا ۶ معرفی شدند که به ترتیب صداها بم‌­تر می­‌شوند. سپس نت‌­های سیم ۱ تا سه فرت اول آموزش داده شده که به ترتیب با پیش­روی در فرت­‌ها صداها زیرتر می­‌شوند. شناخت سیم‌های آزاد برای یادگیری نت های روی فرتبورد کاملا الزامی می‌باشد.

در جلسات آینده به ترتیب نت‌های ۳ فرت اول را به شما آموزش می‌دهیم. سپس می‌توانید با یادگیری نت‌ها نواختن قطعات ساده را شروع نمایید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که یادگیری مستلزم تمرین زیاد می‌باشد. چنانچه شما گیتاری با سیم‌های نایلونی دارید می‌توانید به راحتی شروع به یادگیری گیتار کلاسیک یا فلامینکو نمایید.

نت‌های سیم‌های آزاد به ترتیب:

سیم ۱= می (E)

سیم۲= سی (B)

سیم۳= سل (G)

سیم۴= رِ (D)

سیم۵= لا (A)

سیم۶= می(E)

 

شناخت انگشتان دست راست و چپ:

در این قسمت نام انگشتان دو دست معرفی شدند که در دست چپ از اشاره تا کوچک به ترتیب ۱، ۲، ۳، ۴ بوده و انگشتان دست راست از شست تا کوچک به ترتیب p,i,m,a,x هستند.

استفاده ار همه انگشتان در یادگیری گیتار کلاسیک و فلامنکو اجتناب ناپذیر هست. در این جلسه ضمن یادگیری انگشتان دست چپ و راست نحوه هماهنگ شدن هر دو دست به شما آموزش داده می‌شود. باید به این نکته توجه داشته باشید هماهنگی بین انگشتان احتیاج به تمرین دارد.

توصیه می‌شود ضمن تماشای کلیپ آموزشی مطالب آموزشی را چندین بار تمرین نمایید. تلاش می‌شود در کلیپ‌های آموزشی آینده نحوه نواختن با پیک(مضراب) به شما هنر جویان عزیز آموزش داده شود.

کوک کردن ساز
تعمیرات ساز
آموزش آنلاین
کوک کردن ساز
تعمیرات ساز
آموزش آنلاین